Odm. ‚Titania’
Odmiana porzeczki o czarnych, deserowo – przetwórczych owocach. Bardzo plenna, odporna na choroby i mrozy.
Wysokość: 2 m.
Pora owocowania: Połowa lipca
Barwa owoców: Czarna
Gleba: Roślina tolerancyjna
Stanowisko: Słoneczne
Odm. ‚Tiben’
‚Tiben’ należy do grupy porzeczek o czarnych owocach. Odmiana deserowo – przetwórcza, o dużej plenności, dużej odporności na choroby grzybowe oraz bardzo dużej odporności na mróz.
Wysokość: ok 2 m.
Pora owocowania: Koniec lipca
Barwa owoców: Czarna
Gleba: Roślina tolerancyjna
Stanowisko: Słoneczne
Odm. ‚Gofert’
Odmiana porzeczki o czarnych owocach z przeznaczeniem deserowo – przetwórczym. Plenność jak i odporność na choroby i mróz bardzo duża.
Wysokość: ok. 2 m.
Pora owocowania: początek lipca
Barwa owoców: Czarna
Gleba: Roślina tolerancyjna
Stanowisko: Słoneczne
Odm.’Detvan’
Odmiana deserowo – przetwórcza o czerwonych owocach, nadająca się do zbioru mechanicznego. Dosyć duża plenność. Odporność na choroby i mróz – duża.
Wysokość: ok. 2 m.
Pora owocowania: Początek lipca
Barwa owoców: Czerwona
Gleba: Żyzna
Stanowisko: Słoneczne
Odm.’Ulubiena Lwowa’
‚Ulubiena Lwowa’ jest odmianą porzeczki o różowym zabarwieniu. Jest to mało spotykana odmiana należąca do grupy odmian deserowych. Plenność na bardzo dużym poziomie, pokrój rośliny wzniesiony i zwarty. Krzew o bardzo wysokiej odporności na choroby i mrozy.
Wysokość: 1,5 m.
Pora owocowania: Lipiec
Barwa owoców: Różowa
Gleba: Żyzna
Stanowisko: Słoneczne
Odm. ‚Victoria’
Odmiana deserowa, która nie nadaje się do zbioru mechanicznego. Silnie rosnący krzew o zwartym pokroju i bardzo dużej plenności. Duża odporność na choroby, bardzo duża odporność na mrozy.
Wysokość: 1,5 m.
Pora owocowania: Lipiec/sierpień
Barwa owoców: jasno – żółta, biała
Gleba: Żyzna
Stanowisko: Słoneczne